Wiata grillowa z ogródkiem ziołowym, całoroczne miejsce spotkań rowerzystów i mieszkańców Milowic.

Numer projektu: I/3, lokalizacja: ul. Baczyńskiego, Powstańców Śląskich, kwota: 257 000,00 zł, autor: Radosław Grzanka


OCENA PROJEKTU:
Projekt możliwy do realizacji.  W zakresie budowy otwartej altany wraz z dojściem i nasadzeniami. Brak możliwości utworzenia gabionów z ogrodami wertykalnymi. Studnia abisyńska wymaga zgłoszenia lub pozwolenia na budowę, a w celu uruchomienia pompy należałoby doprowadzić prąd co zwiększa koszt projektu. W studni znajdują się filtry, które należy co jakiś czas wymieniać, a ze względu, że jest to obszar miejski i woda byłaby do użytku publicznego, należałoby prowadzić badania wody. W związku z powyższym niezasadne jest budowanie tego typu urządzeń, ze względów bezpieczeństwa. Zadanie możliwe do realizacji do wysokości zabezpieczonych środków.
 
 
Projekt przewiduje konstrukcje wiaty grillowej, ławek i stolików zewnętrznych oraz zintegrowanego ogródka ziołowego na terenie dawnego boiska, przy byłej giełdzie elektronicznej, w pobliżu hali ,,Płomień" oraz Parku Tysiąclecia w Milowicach. 
 
Zamykana wiata drewniana służyć będzie jako miejsce spotkań rowerzystów i mieszkańców w zimnych porach roku. Zewnętrzne stoliki i ławki, wykorzystane będą głównie w ciepłym sezonie. Zostaną one otoczone gabionami z ogrodami wertykalnymi, zapewniającymi cień. Przestrzeń wokół wiaty i stolików zagospodarowana zostanie jako ogródek ziołowy. W ogródku zostanie również studnia abisyńska. Postawione zostaną kosze na śmieci z segregacją oraz kompostownik. 
 

 

Pobierz plakat promocyjny

Promuj ten projekt

Popierasz ten projekt? Chcesz zwiększyć szanse na jego realizacje?
Udostępnij go na swoim profilu społecznościowym!

Proszę czekać...