Do rozpoczęcia głosowania pozostało: {dn}{dl} {hn}{hl} {mn}{ml} {sn}{sl}

Bezpieczny pieszy - nowe chodniki dla Kalinowej.

Numer projektu: X/6, lokalizacja: ul. Jodłowa, ul. Kalinowa, ul. Wrzosowa, kwota: 265 000,00 zł, autor: Magdalena Bielecka


Projekt ma na celu budowę nowych chodników lub ich remont.
Jest to konieczne, ponieważ obecnie piesi poruszający się po osiedlu są zmuszeni korzystać z wysłużonych nawierzchni oraz przedeptów.
Ich zły stan ujawnia się szczególnie przy opadach deszczu.
Nowe chodniki pozwolą usunąć bariery utrudniające poruszanie się osobom starszym, z wózkami lub niepełnosprawnościami.
Ułatwione będzie dotarcie na przystanek tramwajowo-autobusowy Dańdówka Osiedle, na przystanek autobusowy Dańdówka Osiedle Kalinowa oraz do punktów usługowych, m.in. sklepów, poczty, czy biblioteki.
Projekt obejmuje budowę nowego chodnika o szerokości 2 metrów, z nawierzchnią wykonaną z kostki betonowej na odcinku od ulicy Kalinowej do Wrzosowej wraz z wyniesieniami lub obniżeniami na przecięciach ulic Jodłowej i Wrzosowej celem zapewnienia wygody, ciągłości nawierzchni oraz poprawy bezpieczeństwa.
Projekt obejmuje również remont nawierzchni chodnika wzdłuż ul. Kalinowej i jej bocznej odnogi oraz, w zależności od dostępnych środków, budowy przejścia dla pieszych z azylem na wysokości sklepu Biedronka.
Wedle potrzeby, w skład projektu wejdą również słupki zapewniające bezpieczeństwo pieszym oraz nasadzenia na zdegradowanych dotychczas parcelach sąsiadujących z nowym chodnikiem.
Projekt nie wiąże się z wycinką drzew oraz krzewów. 
 
 
OCENA PROJEKTU:
 
Projekt możliwy do realizacji w ograniczonym zakresie do wysokości zabezpieczonych środków.
Pobierz plakat promocyjny

Promuj ten projekt

Popierasz ten projekt? Chcesz zwiększyć szanse na jego realizacje?
Udostępnij go na swoim profilu społecznościowym!

Proszę czekać...