Ostrowiecki Rozbrykaniec. Miejsce spotkań, zabaw i integracji w Ostrowach Górniczych.

Numer projektu: XVI/2, lokalizacja: ul. Gałczyńskiego , kwota: 254 000,00 zł, autor: Anna Kozińska, Iwona Broda, Agnieszka Król


 
OCENA PROJEKTU:
Zadanie połączone z XVI/4.
W ramach zadania zostanie zmodernizowany plac zabaw na ZEW Kazimierz. Projekt możliwy do realizacji w wysokości zabezpieczonych środków.

,,Ostrowiecki Rozbrykaniec. Miejsce spotkań, zabaw i integracji w Ostrowach Górniczych" to projekt mający za zadanie stworzyć miejsce do celów wypoczynkowych jak i miejsce do zabawy. Zaproponowany obszar pod inwestycję znajduje się przy drodze, w niedalekiej odległości od zabudowań oraz blisko przystanku autobusowego, dzięki czemu dostęp do zgłoszonego terenu jest bezproblemowy. Dodatkowo miejsce to posiada niezarośnięty obszar na którym planowany jest plac zabaw, dzięki czemu nie wymagało by to wycinania drzew. Natomiast porośnięty fragment, spełniałby rolę mini parku dzięki zadrzewieniu.
 
Zagospodarowanie w/w mało atrakcyjnego terenu w sposób dostępny dla mieszkańców da możliwość do przyjemnego spędzania czasu, dając możliwość rozwoju i integracji tego rejonu miasta. Brak takiego typu miejsca w Ostrowach Górniczych powoduje, że mieszkańcy, a w szczególności dzieci nie mają gdzie bezpiecznie się bawić oraz spędzać czasu z rówieśnikami. 
 
Projekt uwzględnia stworzenie oświetlonego, ogrodzonego placu zabaw z małą architekturą oraz elementami zabawowymi, podzielonymi na sterfy wiekowe: 
I - miejsce malucha z altaną dla młodych rodziców, piaskownicą, huśtawką, bujakami, karuzelą itp. 
II - miejsce średniaka - zabawki przystosowane do wieku +2 np.: zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami dostosowany do wieku użytkownika
III miejsce starszaka - zabawki przystosowane do wieku +3 np.: jedna duża zabawka lub 2 mniejsze zabawki, atrakcje z ciekawymi elementami i zjeżdżalniami.
 
Oprócz takich elementów w projekcie, zaplanowano huśtawki i trampoliny. Dodatkowo plan uwzględnia bezpieczną nawierzchnię pod zabawkami, a powstały trawnik może służyć do biwakowania i zabaw. Planowane jest również stworzenie w przedniej części terenu małego parku z alejkami, małą architekturą i oświetleniem wśród drzew - miejsce na chwilę relaksu.
 
 
Pobierz plakat promocyjny

Promuj ten projekt

Popierasz ten projekt? Chcesz zwiększyć szanse na jego realizacje?
Udostępnij go na swoim profilu społecznościowym!

Proszę czekać...